لیست رشته های بدون کنکور ۹۸
4.8 امتیاز در 5 رای

چند روز پیش خبر حذف کنکور برای ۸۵٪ از رشته های تحصیلی جنجال زیادی با پا کرده و دانش آموزان را درگیر خود کرده است. که طبق صحبت های انجام شده  لیست رشته های بدون کنکور منتشر گردید و هم اکنون از سایت کلاسند قابل دانلود می باشد.

نکته مهم این است که در سال ها گذشته نیز تعداد زیادی از رشته ها براساس سوابق تحصیلی پذیرش داشته اند که این معنی را میدهد که تغییر چندانی اتفاق نیفتاده است. نکته نسبتا مهم ماجرا جدا شدن دفترچه رشته های بدون کنکور از رشته های با کنکور می باشد که حذف کنکور در سال های آینده را نشان می دهد.

بر این اساس داوطلبان تجربی ، ریاضی ، انسانی ، هنر و زبان من بعد می توانند رشته های مورد انتخاب خود را در دفترچه های مجزا از دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری انتخاب کنند. طبق خبر سازمان سنجش دفترچه بدون کنکور سراسری ۹۸ تا آخر دی ماه سال جاری در سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد . در ادامه این مطلب لیست رشته های بدون کنکور سراسری ۹۸ در گروه های آزمایشی مختلف را آورده ایم.

اطلاعات بیشتر راجع به این خبر در قسمت چهارم از رادیو کلاسند منتشر شده است. برای دریافت رادیو کلاسند اینستاگرام و تلگرام ما را دنبال کنید.

رشته های بدون کنکور بهمن ماه ۱۳۹۷ :

لیست منتشر شده در سایت سازمان سنجش در لینک زیر قابل دانلود خواهد بود. اما سوالاتی مطرح شده که به آن ها خواهیم پرداخت:

اولین سوال : آیا لیست رشته های بدون کنکور سال آینده نیز به همین صورت خواهد بود؟

جواب : خیر لیست منتشر شده ویژه بهمن ماه امسال شامل رشته های کمتری بوده و این لیست نمی تواند معیاری برای سال آینده باشد.

سوال بعدی : نحوه ثبت نام چگونه است ؟

پاسخ : به منظور اطلاع از رشته‌ های تحصیلی و دانشگاه‌ها و مؤسسات پذیرنده دانشجو در این مرحله می‌توانند به جداول حاوی اطلاعات رشته‌محلهای مؤسسات آموزشی و همچنین به لینک جستجوی رشته‌محلها در ذیل این اطلاعیه مراجعه نموده و ضمن مشخص نمودن رشته و مؤسسه آموزشی مورد علاقه خود، با همراه داشتن مدارک ودرنظر گرفتن موارد ذیل  از تاریخ ۹۷/۱۰/۲۹ لغایت ۹۷/۱۱/۱۰ به سایت یامستقیماً به مؤسسات، مراکز و واحدهای آموزشی محل پذیرش رشته مورد تقاضا مراجعه نمایند. 

سوالات بیشتر رو از اینستاگرام کلاسند بپرسید : @Kelasend

چند نکته اساسی :

کلیه متقاضیان می‌بایست دارای دیپلم کامل متوسطه نظام قدیم (دوره چهارساله) بوده و یا دارای مدرک پیش‌دانشگاهی و یا کاردانی (فوق دیپلم) با تاریخ اخذ حداکثر تا ۹۷/۱۱/۳۰ باشند.

شرایط ثبت نام و توضیحات بیشتر پذیرش بدون کنکور بهمن ۹۷ را از اینجا بخوانید…

دانلود لیست رشته های بدون کنکور بهمن ۹۷

رشته های بدون کنکور سال ۱۳۹۸:

لیست رشته های بدون کنکور ریاضی :

براساس بررسی های انجام شده رشته های پرطرفدار فنی مخصوصا در دانشگاه های محبوب کشور حتما جزو ۱۵٪ باقی مانده خواهند بود و درسال تحصیلی ۹۷ – ۹۸ در کنکور حضور خواهند داشت این رشته ها مانند مهندسی برق – کامپیوتر و مکانیک خواهد بود که البته ممکن است در دانشگاه های پیام نور و یا دانشگاه های با رتبه کمتر بدون کنکور شود.

دانلود رشته های ویژه پذیرش مهر ۹۸ (سال آینده) به زودی

لیست رشته های بدون کنکور تجربی :

بر اساس بررسی های تیم مشاوره ای کلاسند رشته های حساس مانند پزشکی دندان پزشکی و داروسازی هیچگاه در لیست این رشته ها قرار نخواهند گرفت همچنین رشته های پیراپزشکی در دانشگاه های ملی  و دانشگاه های خوب کشور در این لیست نخواهد بود و حتی به احتمال زیاد کلا شامل این لیست نشود.

دانلود رشته های ویژه پذیرش مهر ۹۸ (سال آینده) به زودی

لیست رشته های بدون کنکور انسانی :

همانند رشته تجربی و ریاضی رشته های تاپ از دانشگاه های خوب کشور هیچ گاه در لیست این رشته ها قرار نخواهند گرفت و این لیست رشته های با ظرفیت بیشتر و در عین حال دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور وآزاد به ترتیب شانس بیشتری برای دریافت این رشته ها را دارند. به طور مثال ممکن است حسابداری در دانشگاه تهران هیچگاه در این لیست نباشد اما حسابداری دانشگاه پیام نور عموما بدون کنکور پذیرش کند.

دانلود رشته های ویژه پذیرش بهمن ۹۷ (امسال) ۲۵ دی ماه

دانلود رشته های ویژه پذیرش مهر ۹۸ (سال آینده) به زودی